Kalıcı Makyaj

Medica Derma Lazer Epilasyon ve Güzellik Salonu

TR EN AR
Güzellik ve Daha Fazlası İçin...

Kalıcı Makyaj

Mikropigmentasyon olarak da anılan kalıcı makyaj doğal pigment maddelerinin özel aletlerle cildin üzerine yerleştirme tekniğidir.Estetik olarak çok daha güzel bir görün

KALICI MAKYAJ

Mikropigmentasyon olarak da anılan  kalıcı makyaj  doğal pigment maddelerinin özel aletlerle cildin üzerine yerleştirme tekniğidir.Estetik olarak çok daha güzel bir görüntü yakalamanın yanı sıra kalıcı makyaj tercihi çeşitli sebeplerle makyaj kullanmak istemeyen kişilerde ya da genetik sebeplerle veya sonradanortaya çıkan pigmentasyon sorunlarında sıkça başvurulan son derece pratik bir yöntemdir.

Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en önemli fark; boyanın uygulandığı yerdir.  Dövme işleminde boya epidermise değil dermal tabakaya uygulandığından  tamamen kalıcıdır. Kalıcı makyaj  uygulamasında epidermise bırakılan renk pigmentleri  hücre kendini yeniledikçe vücuttan atılır. Yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında değişiklik gösterir. Pigmentler ciltten uzaklaşırken uygulama bölgesinde ki renkte zamanla flulaşarak silinir. Eğer bu uygulama belli aralıklarla yenilenip (rütuş yapılıp) uzun yıllar aynı güzellikte ve kalıcılıkta korumuş olunur. 

Uygulamanın başarısı için iki önemli factor bulunmaktadır.  İşlemi yapan kişinin uzmanlığı ve kullanılan cihazların yetkinliği. Medicaderma deneyimli ekibi ile son teknoloji ürünü cihazlarla yüz güldüren kalıcı makyaj çalışmalarına imza atmaktadır.

Kalıcı makyaj uygulama alanları;

  • Kaş Kontür
  • Dudak Kontür
  • Göz Hattı
  • Areola (Meme Başı Ucundaki Renkli Halka) Çalışmaları
  • Yara İzleri 

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım