İğneli Epilasyon

Medica Derma Lazer Epilasyon ve Güzellik Salonu

TR EN AR
Güzellik ve Daha Fazlası İçin...

İğneli Epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON

 

İğneli epilasyon kıl köküne ince steril bir iğne ile girilerek çok düşük akımlı bir elektrik uyarı verilmesi işlemidir. Özellikle epilasyon’un etkin olamadığı çok ince, sarı, beyaz, kızıl  tüylerin de tamamıyla yok edilmesi için ya da cihaz ile uygulanamayan hastalar için idealdir.

İğneli epilasyonda tüm tüylerin etkilenmesi birden fazla seans gerektirmektedir. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. 

Uygulama yapılan bölgede nadir olarak kızarıklık, kabartı, bazen  küçük kabuklanmalar  görülebilir.  İşlem sonrası 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra ortalama 2-3 saat su değdirilmemeli ve cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. 

Yaygın varisli hastalara, kalp pili kullananlara, hamilelere, şeker hastalarına, aktif enfeksiyonu olanlara, kanserli vakalara, sedef hastalığı ve benzeri deri hastalığı olanlara ve AIDS, frengi gibi bulaşıcı hastalığı olanlara iğneli epilasyon işlemi yapılamaz.

Sizi Arayalım

Sizi Arayalım

Sizi arayalım