Y Ü K L E N İ Y O R

  • Icon
    Safir Fue Saç Ekimi
  • Icon
    DHI Tekniği ile Saç Ekimi
  • Icon
    Sakal Bıyık Ekimi

0

%

14999₺/1 Seans seans

50% İndirim
Randevu Talep Edin
Icon

Class Detail

Türkiye'nin En İyi Saç Ekimi Merkezi

Günümüz teknolojisiyle birleşen saç ekimi, saçı dökülen kişilere artık kolay ve pratik çözümler sunabiliyor. Saçları dökülen kişiler saç ekimiyle hayallerindeki gür ve hacimli saçlara kısa sürede kavuşuyor. Siz de bu kişilerden biri olabilirsiniz.

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

Saç ekimi 18 yaşını doldurmuş, saçsızlık ya da saç dökülmesi problemi yaşayan erkek veya bayanlara yapılabilir

Saç Ekiminden Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saç ekilecek olan kişinin öncelikle muayenesi önemlidir. Saç dökülmesinin sebebi genetik mi yoksa farklı bir hastalık nedeni ile mi oluşmuş bunun değerlendirilmesi gereklidir. Erkeklerde çoğunlukla  her hangi altta yatan bir hastalık olmadan genetik nedenlerle saç dökülmesi olmaktadır.  Saç dökülmesi bazen  18 yaş gibi çok erken yaşlarda başlar bazen de  30 lu yaşları bulabilir.

Erkeklerde özellikle 40’lı yaşlardan sonra saç dökülmesinin hızının çok çok  azalmasını  beklemekteyiz. Bununla beraber kullanılan  bir ilaca veya hormonal bir bozukluluğa neden olan bir hastalık varsa bunun da saç dökülmesi yapabileceği unutulmamalıdır. Böyle durumlarda mevcut olan hastalığın tedavisinden sonra veya kullanılan ilacın bırakılmasından sonra gerekli değerlendirmeler yapılarak saç ekimine karar verilmelidir.

Kadınlarda ise  çoğu zaman saç dökülmesinin nedeni kansızlık veya hormonal bir problem olmaktadır. Bu sorunlar giderildiği taktirde saç sıklığı ve kalınlığı çoğu zaman normale dönmektedir. Ancak tüm tetkiklerin normal olmasına karşın saçsızlık problemi yaşayan bayanlara da saç ekimi başarılı bir şekilde uygulanabilir.

 

Saç Ekiminden Sonra Süreç Nasıl İşler ve Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekiminden sonra ertesi gün ense bölgesindeki bandaj açılır. Sonrasında 3. günden itibaren özel bir şekilde saçlar yıkanmaya başlar ve bu yıkama işlemi hergün olmak üzere 10 güne tamamlanır. Bu yıkma işlemini hastalarımız kendileri yapmaktadır. 10. günden sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar ve bu süreç yaklaşık 1 ay kadar sürer. Bu dönemde hastaların sakin olması gerekir.

Çünkü bu normal bir süreçtir. 3. aydan sonra ekilen saç köklerinden yeni saçlar çıkmaya başlar. 6-9 ay içerisinde büyük çoğunluğu çıkmış olur. Saçların tamamının çıkması ve doğallaşması 1 yılı bulmaktadır. 1 yılın sonunda kuaförlerin bile anlamakta zorlanacağı ve ömür boyu kalıcı olan saçlar çıkmış olur. Ense bölgesinden alınan saçlar genetik olarak dökülmemeye programlı olduğundan bu bölgeden alınan saçlar dökülmezler.

Saçsızlık ya da saç dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini ,tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen ve tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi fiziksel olarak olduğundan daha yaşlı gösteren bir sorundur. Ancak son yıllarda saç ekiminin gelişmesiyle beraber saçsızlık kader olmaktan çıkmıştır.

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile bu işlem hem bizim hem de hastalarımız için son derece büyük rahatlıktır.

FUE yönteminde saçlar tek tek alınmakta ve saç alınan yerde her hangi bir iz kalmamaktadır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyenler için bu durum göz önüne alınmalıdır. Operasyon sonrası günlerde ağrı ve his kaybı olmamaktadır.

Ekilen saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkarlar. Hepsinden önemlisi ekilen saçlar kalıcı saçlardan olduğundan dökülmemektedir. Saç ekimi 6-8 saat kadar sürmektedir. İşlem lokal anesteziyle gerçekleştirilmekte ve işlem sırasında televizyon izleyip oldukça konforlu bir zaman geçirilmektedir. Saç ekiminden sonra yeni saçlarınız 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 6-9 ay içerisinde kuaförünüzün bile anlayamayacağı kadar doğal görünen saçlarınız çıkmış olur.