Y Ü K L E N İ Y O R


HİPERPİGMANTASYON

Blog
Cilt Bakımı

Ciltteki leke problemi günümüzde oldukça sık görülmektedir. Bu lekeler deriye rengini veren pigment adı altındaki partiküllerin bölgesel birikimidir. Ciltte güneş ışınlarına maruz kalınması sonucu ortaya çıkan lekeler, artık lazerle lekelerin tedavi edilmesi mümkün.

Medica derma olarak lazerle leke tedavisinde Q- switched teknolojisi kullanmaktayız. Q-switched lazerin en büyük özelliği kısa sürede güçlü atışlar yapabilmesidir. Lazer ışığı ile etrafındaki normal olan dokuya zarar vermeden lekeleri ya azaltır ya da yok eder.

Lazerle leke tedavisinde lekelerin tedavisine başlamadan önce kalıcı ve etkili sonuçların alınması için özel bir inceleme ile lekenin derinliği saptanmalı, kişinin cilt yapısı da göz önünde bulundurularak tedavi süreci planlanmalıdır. Çiller ve kahverengi yaşlılık lekeleri genel olarak başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Fakat lazerle leke tedavisinin başarısını belirleyenler den biride lekelerin yüzeysel mi yoksa derin mi olduğuyla alakalıdır. Yüzeysel olan lekelerin tedavisi daha kolaydır. Ancak cildin alt katmanında bulunan derin lekeler tedaviye dirençli olabilmektedir.

Doğumsal lekelerde, gebelik lekelerinde, çillerde, akne lekelerinde, Güneş lekelerinde, yaşlanmaya bağlı lekelerde lazerle leke tedavisi kalıcı ve etkili sonuçlar vermektedir. Lazerle leke tedavisinin önemli bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrası güneşe maruz kalınması halinde tedavi edilen lekelerin yeniden tekrarlama olasılığı çok yüksektir. Tedavinin etkisi tamamen kayboluncaya ve cildinizin rengi normale dönene kadar işlem gören bölge güneşten muhakkak titizlikle korunmalıdır. Bu nedenle yüksek faktörlü güneş koruyucu krem veya losyonlardan hasta mutlaka kullanmalıdır.

Blog
Blog

Lazerle leke tedavisi çok ağrılı bir yöntem değildir. Uygulanacak tedavi yöntemi ile kişinin seans sayısı ve seans aralıkları etkili bir tedavi için uzmanlar tarafından kişiye özel programlanır. Lazerle leke tedavisi uygulamasından sonra ciltte ilk 1 saat sıcak hissi olur ve hassa ciltlerde ilk 24 saat kızarıklık kalır. Bu durum geçicidir ve aynı zamanda uygulamadan sonra cildinizde canlılık ve yenilenme meydana gelmektedir.

Sonuç olarak günümüzde en başarılı, en etkili ve en yaygın leke tedavisi, lazerle yapılan leke tedavisi yöntemidir.

Quote

HİPERPİGMANTASYON ( LEKE ) BAKIMI

Keşfedin

Blog Yayınlarımız

Blog
Cilt Bakımı

Dermapen

DERMAPEN İŞLEMLERİ. Mikro iğneleme olarak da adlandırılan Dermapen tedavisi dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılması işlemidir.

Devamını Oku
Blog
Cilt Bakımı

Cilt Bakımı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Normalde hiçbir problemi olmayan cilt yoktur. Ya susuzdur, ya nemsizdir, ya kurudur, ölü deri tabakası nedeni ile kalınlaşmıştır...

Devamını Oku
Blog
Strino Çatlak Bakımı

Strino Çatlak Bakımı

Strino metodu ile çatlak çizgilerinizin üzerinde tek tek çalışarak orada ki collagen bağ dokunun güçlendirilmesini sağlıyoruz.

Devamını Oku
Blog
Cilt Bakımı

AQUA PEELİNG

Medica Derma uzman ekibi ile daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal bir uygulama olan aqua peeling’i sizlere sunuyor.

Devamını Oku
Blog
Cilt Bakımı

HİPERPİGMANTASYON

Ciltteki leke problemi günümüzde oldukça sık görülmektedir. Bu lekeler deriye rengini veren pigment adı altındaki partiküllerin bölgesel birikimidir.

Devamını Oku
Blog
Cilt Bakımı

AKNE BAKIMI

Özellikle gençlik döneminde görülen sivilce ve akne gibi cilt problemleri özel bakım ve tedavi gerektirmektedir. Gerekli tedaviler yapılmadığında ilerleyen yaşlarda akne sorunu azalma gösterse bile cilt üzerinde lekeler kalabilmektedir.

Devamını Oku

Bu aya özel

Kampanyalarımız

İstediğiniz Bölge Epilasyon

99₺

 • Check

  Tek Seans

 • Check

  FDA Onaylı Buz ve Soğuk Üflemli Cihaz

 • Check

  %98+ Başarılı

Randevu Talep Edin

Dudak Dolgusu

1999₺

 • Check

  12-18 Ay Kalıcı

 • Check

  FDA Onaylı Ürünler

 • Check

  Uzman Doktorlar

Randevu Talep Edin

Jawline

2249₺

 • Check

  12-18 Ay Kalıcı

 • Check

  FDA Onaylı Ürünler

 • Check

  Uzman Doktorlar

Randevu Talep EdinProfesyonel Cilt Bakımı

499₺

 • Check

  Tek Seans

 • Check

  Akne ve Lekelere Veda Edin

 • Check

  Ücretsiz Bilgisayarlı Cilt Analizi

Randevu Talep Edin

G5 Masajı

99₺

 • Check

  1 Seans

 • Check

  Selülitleri Giderir

 • Check

  Etkili Zayıflama Sağlar

Randevu Talep Edin