Lazer Epilasyon Sonunda Tüyler Tamamen Yok Olur Mu?

Lazer Epilasyon Sonunda Tüyler Tamamen Yok Olur Mu?

Medica Derma Lazer Epilasyon ve Güzellik Merkezi

Blog
Lazer Epilasyon Sonunda Tüyler Tamamen Yok Olur Mu?

Lazer Epilasyon Sonunda Tüyler Tamamen Yok Olur Mu?

 

Lazer epilasyondan kısaca bahsetmek gerekirse; kişiye, uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun ışık enerjisi vererek vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı, etkili, güvenli ve ağrısız yöntemidir.

Lazer epilasyon sonrası doğru uygulama yapılırsa tüylerin bir kısmı hemen dökülür. Geri kalanlar 1-3 hafta sonra deriden atılır

Lazer uygulanan alanda pek çok hastada kıl miktarında % 80-93 azalma olur. Ancak tamamen tüysüz kalma durumu beklenmemelidir. Lazer epilasyon da ilk iki seansta belirgin azalma gözlemlenmeyebilir. 3. ve 4. seanslardan sonra tüylerde belirgin azalma başlar. 4-6 seans sonrasında tüyler yıllarca çıkmayacak şekilde azalır.

Bazı hastalarda kontrol seansları yapılabilir. Tekrar çıkacak kıllar 6 ay içinde belli olur. Lazer Epilasyondan sonra az miktarda çıkan tüyler ince ve çok açık renklidir.

 

LAZER EPİLASYON PAKETLERİMİZ NEDEN 6 SEANS ŞEKLİNDEDİR?

Vücudunuzdaki tüyler değişik dönemlerde aktif faz ve dinlenme fazına girerler. Lazer epilasyon işleminde aktif kılları yok edilir. Bir süre sonra dinlenme fazındaki tüyler aktif hale gelir. Bir sonraki seansta bu tüyler yok edilir.

Tüylerimizin 1/3-1/4 ‘ü yeterince pigmente sahip olduğundan en az 6 seans gerekmektedir.                    

 

LAZER EPİLASYON HANGİ DURUMLARDA YAPILMAZ?

 

  1. Cilt kanseri olanlara asla yapılmaz.
  2.  Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.
  3.  Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.
  4.  Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler.
  5.  Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz.
  6.  Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi veremeyeceğimizden dolayı 18 yaş altına tavsiye etmiyoruz.

 

 

LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Lazer epilasyon sonrası ciddi bir yan etki görülmez sadece işlem sonrasında cilt üzerinde ısıdan kaynaklanan hafif bir kızarıklık oluşur ki bu da zamanla kaybolur.

  • Lazer epilasyon tedavisinden sonra yıllarca epilasyona ihtiyaç duyulmayabilir. Yaşla birlikte çıkabilecek kıllar için ise yılda 1-2 bakım seansı gerekebilir.
Ücretsiz Bilgi Al
Sizi Arayalım